referanslar-416-b.jpg

 

ALEV KAHRAMAN / YÖNETİCİ

 

Şubat 2016’dan beri yani bir seneden fazla Murat Çetinkaya’dan Muay Thai dersleri alıyorum.

 

Çıkış noktam neydi? 5 senedir spordan tamamen uzak kalmış durumda olmakla beraber kilo almıştım. Vücudum bu süreç içerisinde son derece fitleşti ve belirgin bir şekilde sıkılaştım. Paralel olarak bilinçli olarak yavaş yavaş kilo vermeye başladım. Muay Thai’ye başlamam aslında aklımda olmayan bir spor olarak büyük bir tesadüf oldu. Murat Hoca’nın profesyonel yönlendirmesi, öğrencinin yapısına ve o günkü performansına göre “tailor-made”, kişiye ve kondisyona uygun ders veriyor olması bu sporu sevmemi sağladı.

 

Muay Thai sporun imajı ile ilgili “agresif”, “erkek sporu” gibi tanımlamalar kesinlikle doğru değil. Aksine normal fitnes sporların dışında; beyin, akıl ve teknik gibi unsurlar da çalıştırılıyor. Bir nevi denge, fitnes ve konsantrasyon gerektiriyor. Her bir dersten sonra insan kendini iyi hissetmekle beraber, İstanbul’un yoğun ve stresli hayatının etkisinden uzaklaşmış oluyor.

 

Mekan da müthiş! Beykoz/Acarkent-Görele Köyünde tam yeşilliğin ortasında. Plaza ve AVM’lerin “Fitnes–Fabrikamsı” ortamlarından uzak, insana iyi gelen bir huzur adası. Ders çıkışı Türk kahvenizin veya çayınızın hazır olması da ayrı bir keyif.

Arama Yap

+
doitLoad