sporcu-sagligi-6533-b.jpg

 

Doit'te Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

 

Fizik tedaviden beklentiniz boyun, sırt, bel, diz ağrıları gibi şikayetlerinizden kurtulmakken rehabilitasyondan beklentiniz de günlük yaşam aktivitelerine en kısa sürede dönebilmek olabilir. DOiT Sağlıklı Yaşam Merkezi'ne gelen her birey, konunun uzmanları tarafından değerlendirilir ve kişinin ihtiyacına yönelik tedavi ve egzersiz programına alınır.

 

Neleri Tedavi Ediyoruz?

 

Spor Sakatlıkları: Kas ve tendon yaralanmaları; ön ve arka çapraz bağ, iç ve dış yan bağ, menisküs, kıkırdak problemleri; osteitis pubis; kasık ağrısı; kas ağrıları ve kas yırtıkları; tekrarlayıcı stres yaralanmaları.

 

Omurga Problemleri: Skolyoz, boyun ağrısı, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, kanal daralması, sırt ve bel ağrıları, bel fıtığı, bel kayması.

 

Fibromiyalji, Myofasyal Ağrı Sendromu

 

Omuz Problemleri: Kulunç Ağrıları, Sıkışma Sendromları, Donuk Omuz, Rotator Cuff Yaralanmaları

 

Dirsek Problemleri: Tenisçi Dirseği, Golfçü Dirseği, Kubital Tünel Sendromu

 

El ve El Bileği Problemleri: Karpal tünel sendromu,sinir sıkışmaları el bileği kırıkları, de quervain tenosinoviti,tetik parmak, artritler)

 

Kalça ve Diz Problemleri: Diz kapağı ağrısı sendromu, menisküs yaralanmaları, ön çapraz bağ, iç yan bağ, jumpers knee, siyatik ağrısı, kireçlenme, artritler, bursit, tendinit.

 

Ayak ve Ayak Bileği Problemleri: Ayak bileği burkulmaları, ayak bileği bağ yırtıkları, plantar fasiit, topuk dikeni, kemik iliği ödemi, ayak bileği biyomekanik bozuklukları tedavisi

Tendon ve Sinir Yaralanmaları

Yürüme ve Denge Bozuklukları

 

 

 • Teröpatik (Tedavi Edici) Egzersizler

  Teröpatik Egzersizler hastanın tedavi sürecinden sonra fiziksel problemlerinden kurtarılıp günlük yaşantısındaki aktivitelerini sorunsuz olarak gerçekleştirebilmesini amaçlar.

  Egzersizlerle kişinin kısıtlılıklarının tedavi ve/veya adaptasyonlarının sağlanması, bireysel bağımsızlığını elde ederek  gündelik yaşam aktivitelerini sorunsuz olarak gerçekleştirebilmesi sağlanır. Ayrıca vücudunun fonksiyonel kullanımının artırılması, vücut farkındalığının artırılması, doğru postürün (vücut duruşunun) kazandırılması ve performans aktivitelerine hazır hale gelmesi sağlanır.

  DOiT’te terapötik egzersiz, yetkin kadromuzla tedavi edici egzersizler konusunda dünyanın en güncel bilgilerinden oluşan rehabilitasyon formatlarıyla hastalarımız için doğru ve etkili egzersiz planlamaları yaparak en kısa sürede maksimum kazanımlar sağlıyoruz.

   

  Teröpatik Egzersiz Kapsamındaki Hizmetler;

  ·            Genel Hareket Analiz, Ölçüm Ve Degerlendirmeleri

  ·            Rehabilitatif Egzersizler

  ·            Skolyoz Egzersizleri

  ·            Hamilelik Dönemi ve Sonrası Egzersizleri

  ·            Biyomekani & Postür Düzeltici Egzersizler

  ·            Ortopedik Problemler İçin Egzersizler

  ·            Solunum Egzersizleri

  ·            Omurga Sağlığı Egzersizleri

  ·            Denge&Koordinasyon Egzersizleri

  ·            Klinik Pilates

 • Fizyoterapi

  Fizyoterapi, herhangi bir sebepten ötürü sakatlık, hastalık ya da kısıtlılık sonucu bazı manuel girişimler ve diğer tüm terapötik teknikleri uygulayarak kişinin doğal hareket ve fonksiyonunu yeniden inşa etmeyi hedefleyen tedavi şeklidir. Her yaştan insana uygulanabilir.

  DOiT Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde Fizyoterapi; kişinin  tetkik, değerlendirme ve beklentileri doğrultusunda belirlenen tedavi amaçlarının saptanmasıyla başlayıp; en kısa sürede belirlenen hedeflere ulaşmayı sağlayan tedavi şeklidir.

  Bulgulara ve ihtiyaçlara göre hazırlanan çok yönlü fizyoterapi pogramı; manuel terapi, sıcak ve soğuk uygulamaları, masaj, elektroterapi, manuel lenf drenajı ve çeşitli bandaj-bantlama uygulamalarını içerir.

 • Spor Fizyoterapisi

  Spor fizyoterapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon içinde spesifik bir alandır. Spor ve egzersiz ile meydana gelebilecek sakatlıklardan korunma ve spor sakatlıklarının iyileşmesinde çok önemli rol oynar.

   

  Doit Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde deneyimli spor fizyoterapistlerimizin koruyucu ve tedavi edici girişimleriyle, bireysel performansınızı en verimli hale getirmenizi sağlıyoruz.

 • Ameliyat Sonrası Rehabilitasyon

  DOiT Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde özellikle ortopedik sakatlıklar sonrasında geçirilen ameliyat sonrası tedavilerde konservatif yöntemlerle kişinin fonksiyonlarını tekrar kazanmasını hedefleyerek geliştirilmesini sağlıyoruz.

   

  Cerrahi girişim ile tedavi edilmeye karar verilen hastada da ameliyat öncesi tedaviye başlanır. Bu durum ameliyat sürecinin daha iyi gerçekleşmesi ve ameliyat sonrası rehabilitasyon sürecinin de daha sağlıklı ve hızlı ilerlemesi için önemlidir.

   

  Rehabilitasyon Süreçleri;

  ·            Boyun ve bel fıtığı ameliyatları sonrası rehabilitasyon

  ·            Omuz ameliyatı öncesi ve sonrası rehabilitasyon

  ·            Dirsek ameliyatı öncesi ve sonrası rehabilitasyon

  ·            El el bileği ameliyatı öncesi ve sonra rehabilitasyon

  ·            Kalça ameliyatı öncesi ve sonrası rehabilitasyon

  ·            Diz ameliyatı öncesi ve sonrası rehabilitasyon

  ·            Ayak ayak bileği ameliyatı öncesi ve sonrası rehabilitasyon

  ·            Tendon ve sinir tamiri sonrası rehabilitasyon

  ·            Kırık çıkık rehabilitasyonu

  ·            Protez rehabilitasyonu

Arama Yap

+
doitLoad