atletik-performans-2453-b.jpg

ATLETİK PERFORMANS NEDİR ?

 

Her spor branşının vücudumuzdan farklı fiziksel talepleri vardır. Atletik Performans, spora özgü uygulanan çalışma sistemidir.

 

Atletik Performansta; sporcuların dinamik ve statik postür analizi, kuvvet testi, kardivasküler dayanıklılık testi, çeviklik testi ve sürat testlerini göz önünde bulundurarak eksikliklerine ve ihtiyaçlarına yönelik antrenman programları hazırlanır.

 

Atletik Performans, genç sporcular ve yetişkin sporculara uygulanır. Atletik performansta amaç sporcuların branşlarına yönelik spesifik çalışmalar ile performanslarını en üst seviyeye ulaştırmaktır.

 

DOiT’te Atletik Performans, hazırlık dönemi ve müsabaka dönemi süreçlerinde her branştan sporculara yönelik özel olarak geliştirilmiş programlarla gerçekleştirilmektedir. Çalışmalar sırasında doğru ve spora özgü hareket mekanikleri göz önünde bulundurulur. Çalışmalar öncesi yapılmış olan testler her ay ve her sezon başı değerlendirilerek sporcunun gelişimi özenle takip edilir. Bunun yanı sıra, spora dönüş evresine  geçecek olan sporcunun kademeli olarak spora adaptasyon ve atletik performans çalışmaları fizyoterapistlerin gözlemleri eşliğinde güvenle yapılır. 

DOIT’DEN HABERDAR OL!

Doit hakkında son gelişmelere haberlere ve kampanyalara
bu alandan ulaşabilirsiniz.

+

Arama Yap

+