manuel-lenf-drenaj-3497-b.jpg

 

MANUEL LENF DRENAJ NEDİR? 

 

Vücutta biriken hücrelerarası sıvının, toksin ve atıkların dokulardan kalbe doğru taşınmasını teşvik eden nazik bir terapi çeşididir. DOiT Konforlu Yaşam Merkezi'nde operasyon sonrası rehabilitasyonun ilk aşamalarında, kansere bağlı operasyonlar sonucu gelişen lenfödem müdahalesinde kullanılmaktadır.

Eğitimli fizyoterapistler tarafından uygulanan Manuel Lenf Drenajı, vücudun metabolik atıkların, aşırı sıvıların ve toksinlerin dolaşım sistemine kazandırılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini destekler ve ameliyat veya travma sonrası iyileşmeyi hızlandırır. Buna ek olarak, Manuel Lenf Drenajı ağrıyı azaltır ve Parasempatik Sinir Sisteminin aktifleşmesini sağlayarak uzun sürebilecek rehabilitasyon sürecinin başlangıcında kişiyi motive eder.

 

 

MANUEL LENF DREJANI NASIL UYGULANIR?

 

Tamamen el ile yapılan bir uygulamadır. Yaklaşık bir saat süren uygulama, yavaş ritmik ve nazik el dokunuşlarını içerir. Uygulama sırasında uygun ve rahat bir pozisyon sağlandıktan sonra vücudunuzda yoğun olarak bulunan lenf nodlarının el ile aktive edilmesiyle başlar. Bu nodlar; boyun, köprücük kemiği, koltuk altı, sisterna şili dediğimiz  karın bölgesi, kasık ve adduktör kas bölgesi ile diz altı bölgesini içerir.

 

Nazik ve yavaş el hareketleri ile lenfödemin kalbe taşınmasına yön vererek devam eder. Uygulama sonunda kişi kendini rahatlamış ve zinde hisseder. Ayrıca lenfödemin azalmasıyla hareket açıklığında artma ve gerginlikte azalma sağlanır.

DOIT’DEN HABERDAR OL!

Doit hakkında son gelişmelere haberlere ve kampanyalara
bu alandan ulaşabilirsiniz.

+

Arama Yap

+